Biała szafa, regał, stół, kanapa, czyli klastyczna biel w wydaniu 2020

Naturalność, prostota, ale również luksus i elegancja to określenia najczęściej kojarzone z bielą we wnętrzach. Ten kolor łączony jest z wieloma modnymi stylami, jak również pasuje do każdego domowego pomieszczenia. Wraz z kolejnymi sezonami pojawiają się inspiracje, pokazujące, jak wykorzystać tę barwę na nowy sposób. Jak wygląda to w 2020 roku?

Spis treści
  1. Biel połączona z naturą
  2. Biała elegancja
  3. Jak w niebie

Biel połączona z naturą

Jeżeli ktoś uważa, że białe meble są nudne, to bardzo się myli. Ten kolor jest, jak czyste płótno, które tylko czeka, by wypełnić je kolorami i wzorami. Pasuje do niego każdy materiał podłogi, czyli np.: dąb jasny i ciemny, sosna, świerk, jesion, orzech czy nawet wiśnia i czereśnia. Podobnie jest z typem drzwi. Można dobrać te drewniane, okleinowe, malowane, a także licowane. Ważne jedynie, by zachować spójność i zbyt dosłownie nie zrozumieć pojęcia „maksymalizmu”, które powoli wraca do łask.

Biała elegancja w domu
białe meble z kolekcji Visto

Od kilku sezonów do naszych domów wkradają się motywy związane z naturą. Mówimy tu o łączeniu takich materiałów, jak drewno i roślinność, a także kolorów z nimi kojarzonymi, czyli przede wszystkim zieleni, niebieskiego, brązów i beży. Idąc w tym kierunku, znajdzie się miejsce również dla bieli.

Biel i zieleń w domu
Biel i beż w mieszkaniu

Wybierając meble w tym stylu, można postawić na białą płytę w połączeniu z deską inspirowaną wyglądem klasycznego drewna. Nie zaszkodzą również delikatne motywy szkła. Stosując to połączenie w salonie lub jadalni, dopełnieniem będą ściany w kolorze piaskowym lub beżowym. Kontrastu doda dywan w odcieniu żywej zieleni lub niebieskiego. Dla osób lubiących ciekawe barwy na ścianach i mających dobrze nasłoneczniony pokój, użycie niebieskiej lub szarej farby i ich odcieni, będzie dobrym sposobem na nawiązanie do natury, a konkretnie wody.

Naturalność we wnętrzach
kolekcja mebli Visto

Chcąc w salonie i jadalni utrzymać połączenie z naturą, nie może zabraknąć tam żywej roślinności. Ustawmy ją na stoliku kawowym, regałach, wszelkich blatach, parapetach, a nawet podłodze. Wybierzmy do nich donice w ciemniejszym kolorze, ewentualnie te przeszklone.

Rośliny doniczkowe nawilżają powietrze, ułatwiając zasypianie, a niektóre mogą nawet neutralizować znajdujące się w domu zanieczyszczenia. Wybierając gatunki do kuchni i łazienki, zdecydujmy się na te, które lubią wysokie temperatury i dużą wilgotność powietrza, np.: sępolia, hoja różowa czy skrzydłokwiat. Musimy pamiętać o zapewnieniu im odpowiedniej wentylacji, gdyż jej brak może doprowadzić do rozwoju pleśni oraz szkodników. Natomiast te do sypialni raczej powinny być z gatunków roślin zielonych niż kwitnących. Te drugie mogą wydzielać intensywne zapachy, utrudniające sen lub uczulać.

Kwiaty doniczkowe w białym mieszkaniu
Proste białe meble
Rośliny doniczkowe w białym salonie

Białą szafę, komodę, łóżko czy szafkę nocną w sypialni warto ubrać w styl, który odzwierciedla naturalność i moc ziemi. Dominującą biel zestawiamy z delikatnymi drewnianymi motywami. Dodatki również powinny występować w tych odcieniach. Nie używa się tu odważnych barw, ponieważ pierwsze, z czym ma kojarzyć się ta przestrzeń to spokój.

Drewniane elementy w białym pomieszczeniu
Biel w sypialni

W tej sypialni sprawdzą się białe meble z blatem w dekorze Dębu Stirling lub elementami dekoru w kolorze San Remo Rustic. Dodają wnętrzu estetyki, a jednocześnie nawiązują do natury. Ci, którzy mają do zagospodarowania dużą przestrzeń, powinni wyposażyć się białą komodę z szufladami i wnękami na bieliznę i ubrania, czy dwudrzwiową lub trzydrzwiową szafę ubraniową z systemem cichego domykania. U posiadaczy dużej garderoby na pewno sprawdzi się narożna szafa.

 

Biała duża szafa

Biała duża szafa z zestawu mebli Toronto

Biała komoda Toledo

Biała komoda z zestawu mebli Toledo

Biała szafa dwudrzwiowa

Biała szafa dwudrzwiowa z zestawu mebli Novi

Biała elegancja

Pierwsze, co kojarzy się z elegancją w domowej przestrzeni to biel. Można ją połączyć z modnym stylem glamour, pałacowym czy z nowoczesnym minimalizmem.  Tu warto dodać trochę kolorów, pokazujących charakter wnętrza – np. odcienie nawiązujące do złota, które również jest synonimem elegancji i luksusu. Idziemy w kierunku ciekawych dodatków, które materiałem wykonania i barwą zwracają na siebie uwagę.

Złote dodatki w białych pomieszczeniach
Oświetlenie białych pomieszczeń
Ciekawe dodatki do białych pomieszczeń

Do bieli pasuje również połączenie granatu i srebra/grafitowej szarości. Ten mix stworzy w pomieszczeniu aurę nowoczesności, ale również majestatyczności. Do urządzonego w tych tonach salonu można wybrać meble z błyszczącymi frontami. Ważną rolę odgrywa tu oświetlenie, które ma za zadanie rozjaśnić przestrzeń w ciemnych odcieniach niebieskiego. Oświetl kluczowy punkt salonu ciepłym światłem, najlepiej przy pomocy lampy sufitowej. Białe meble prezentują się szczególnie elegancko z oświetleniem w formie pasków LED, wkomponowanych w ich konstrukcję. Ten zabieg podkreśla detale i połysk, a także  nadaje dostojności całej przestrzeni.

LED meble białe
kolekcja białych mebli z oświetleniem LED
Oświetlenie LED meble
Granatowa ściana białe meble

Również lustro to detal, który wpływa na ogólne wrażenie przestrzeni. Można wykorzystać je w korytarzu przy szafce na buty i wieszaku na ubrania. Sprawdzi się również w sypialni, gdzie warto zdecydować się na dużą szafę z lustrem.

Jak w niebie

Ci, którzy lubią we wnętrzach świeży charakter i uspakajającą atmosferę, powinni wybrać do pomieszczenia pastelowe kolory. Świetnym sposobem na ich wprowadzenie są ściany, miękkie dodatki, takie jak poduszki i narzuty w zestawie z białymi meblami.

Pastelowe kolory podkreślają biały połysk mebli, a także sprawiają, że cały pokój jest przyjemny dla oka. Ta kolorystyka sprawdza się zarówno w dużych przestrzeniach, jak i tych małych, gdzie jasne kolory służą optycznemu powiększeniu pomieszczenia.

Pastele i biel we wnętrzach
kolekcja Visto

Pastele ładnie komponują się również w towarzystwie jasnego drewna. Wykorzystuje się je na podłogę, a także jako elementy dodatków. Tym sposobem poza pastelami w pokoju mogą pojawić się odcienie beżu.

Na ściany poza kolorami, warto wykorzystać coraz modniejsze tapety, np. te w pionowe paski lub cegłę, szczególnie białą – ta w typowo ceglanym kolorze polecana jest do wnętrz inspirowanych naturą.

Białą szafę, komodę, szafki można dopasować do wielu styli. Odnajdą się w nich zarówno ci, którzy lubią lekki wystrój wnętrz, jak również ci preferujący odważniejsze kolory. Szeroką ofertę białych mebli posiadają Meble Wójcik. Pięć kolekcji – Novi, Toledo, Linate, Toronto i Visto to duży wybór elementów wnętrz, które każdemu domowemu pomieszczeniu dodadzą stylu.

 

Komentarze użytkowników (0)