Cztery kąty singla – co zrobić z mieszkaniem, gdy wprowadza się druga połówka?
W życiu każdego singla przychodzi moment, w którym poznaje osobę, z którą chce się związać na dłużej. Szczęśliwy związek sprawia, że podejmują oni decyzję o wspólnym zamieszkaniu. Wprowadzenie się do swojej drugiej połówki może być z jednej strony fascynującą przygodą, z drugiej natomiast skutkować wieloma nieoczekiwanymi konfliktami i potrzebą zmian aranżacyjnych. Co zrobić, aby mieszkanie singla stało się przytulnym gniazdkiem dwojga ludzi?
- 1. Czas na porządki
- 2. Pora na zmiany aranżacyjne
- 3. Gdzie trzymać wszystkie rzeczy?
- 4. Zmiany aranżacyjne to nie wszystko
1. Czas na porządki
Jeśli dotychczas każde z Was mieszkało oddzielnie, na pewno macie w domu masę rzeczy – ubrania, kosmetyki, meble. Warto przejrzeć wyposażenie swojego domu i pozbyć się niepotrzebnych rzeczy zajmujących miejsce. Dodatkowo przed wprowadzeniem się drugiej połówki warto zastanowić się, które przedmioty mogą się zdublować – na pewno każde z Was posiada własne żelazko, deskę do prasowania, suszarkę lub garnki. Przeprowadzenie rozmowy na ten temat z pewnością ułatwi przeprowadzkę i nie spowoduje nadmiernego nagromadzenia przedmiotów w domu. Ważną kwestią we wspólnym mieszkaniu jest również wygospodarowanie przestrzeni. Najlepiej, aby była ona podzielona na trzy sektory: przestrzeń osobistą partnera, partnerki oraz stanowiącą część wspólną. Taki podział zapewni komfort i poczucie prywatności oraz zapobiegnie niepotrzebnym kłótniom. Część wspólna będzie się natomiast naturalnie powiększać wraz z upływem czasu – na pewno zgromadzicie wspólnie mnóstwo pamiątek z wakacji czy albumy ze zdjęciami.
2. Pora na zmiany aranżacyjne
Każdy z partnerów ma swoje upodobania – Ty uwielbiasz pastelowe odcienie, a Twój partner ciemne akcenty? Nie musicie toczyć wojny na argumenty, zwłaszcza że wygrana jest zazwyczaj po stronie osoby, do której należy mieszkanie. Usiądźcie spokojnie i porozmawiajcie, co można by zmienić, aby wasz wspólny dom odpowiadał potrzebom obu osób. Obecnie modne jest łączenie stylów i kolorów. Jedna ściana pomalowana mocnym kolorem z pewnością nie będzie przytłaczająca, za to może nadać wnętrzu charakteru. Delikatnego, kobiecego akcentu dodadzą z kolei kwiaty lub po prostu np. podkładki pod talerze w pastelowym kolorze. Jeśli zastanawiacie się, w jaki sposób można odświeżyć mieszkanie bez gruntownego remontu, przemyślcie odmalowanie sufitu lub pomalowanie starych kaloryferów – pamiętajcie, że śnieżnobiałe kolory wprowadzają do mieszkania uczucie czystości i optycznie powiększają przestrzeń.
3. Gdzie trzymać wszystkie rzeczy?
Wprowadzając się do partnera, warto zastanowić się również, czy wspólnie uda się wam pomieścić wszystkie rzeczy. Mieszkanie singla dostosowane jest w końcu do potrzeb jednej osoby – mała szafa, kilka półek, komoda czy niezbyt duże łóżko. Aby dwoje ludzi czuło się dobrze w już wspólnych czterech kątach, pomyślcie o dodatkowym zakupie mebli. Dobrym rozwiązaniem jest ich kupno z pieniędzy, które razem przeznaczacie na codzienne wydatki. – W dzisiejszych czasach można kupić meble w przystępnych cenach, a wielu producentów ma w swojej ofercie kolekcje, które idealnie sprawdzą się dla par. Z własnego doświadczenia wiem, że podczas wyboru mebli wielu klientów ma jednak problem z zagospodarowaniem przestrzeni i wyobrażeniem sobie jak będzie wyglądać ich mieszkanie po wprowadzeniu zmian. Aby ułatwić im zadanie wprowadziliśmy na naszej stronie internetowej panoramy 360 stopni, dzięki którym pokazujemy, jak w ciekawy sposób można urządzić mieszkanie o nawet niewielkim metrażu – tłumaczy Ewelina Wójcik, Dyrektor Marketingu marki Meble Wójcik.
Najważniejszym pomieszczeniem w domu pary jest jednak sypialnia. To bardzo intymne miejsce, w którym dwoje ludzi musi się czuć dobrze i mieć miejsce na przechowywanie wielu prywatnych rzeczy. Warto więc zainwestować m.in. w pojemną szafę oraz wygodne łóżko. – Dobrym rozwiązaniem dla niedużych sypialni są szafy narożne, dzięki którym każdy kąt w pomieszczeniu będzie maksymalnie zagospodarowany. Ciekawą opcją są również szafy przypominające garderobę, do których można swobodnie wejść. W takiej szafie z pewnością znajdzie się miejsce zarówno na sukienki partnerki, jak i garnitury partnera. Jeśli chodzi o łóżka dla par, proponowałabym te o szerokości 160 lub 180 cm. Ciekawym rozwiązaniem są również łóżka z podnoszonym stelażem np. z naszej kolekcji Summer, w których można przechowywać pościel lub zimowe ubrania – dodaje Ewelina Wójcik.
4. Zmiany aranżacyjne to nie wszystko
Wspólne mieszkanie to nieustanna droga przez kompromisy. Oprócz drobnych zmian aranżacyjnych należy wprowadzić również zmiany we własnym sposobie myślenia. Należy zdać sobie sprawę, że druga połówka ma swoje nawyki, przyzwyczajenia i czasem potrzebuje chwili prywatności. Kluczem do sukcesu jest akceptacja partnera i zdanie sobie sprawy z faktu, że mieszkanie singla przemieniło się we wspólny kąt dwojga osób.
Zobacz przykładowe aranżacje w panoramach 360 stopni na naszej stronie internetowej: https://www.meblewojcik.com.pl/profile-osob/kasia-i-blazej,7.html