Schowek
Nie dodano żadnych elementów.
liczba produtków: 0
suma całkowita: 0 zł
sprawdź gdzie kupić

Bieliźniarki

więcej filtrów
Filtry: pokaż filtry
- wszystkie -
- wszystkie -
- wszystkie -
- wszystkie -
- wszystkie -
- wszystkie -
- wszystkie -
1  2    

Bieliźniarki - cichy bohater każdej sypialni

Jeśli zapytać kogokolwiek o typowe wyposażenie sypialni, pośród odpowiedzi na pewno pojawią się takie jak łóżko, lustro, lampka nocna, zasłony. Zawężając wybór do mebli wskażemy z pewnością szafy, garderobę, szafki nocne czy komody. Najprawdopodobniej ani razu nie usłyszymy słowa - bieliźniarka. Dlaczego?

Z jednej strony rolę tego mebla przejęły ...


Czytaj więcej

Bieliźniarki - cichy bohater każdej sypialni

Jeśli zapytać kogokolwiek o typowe wyposażenie sypialni, pośród odpowiedzi na pewno pojawią się takie jak łóżko, lustro, lampka nocna, zasłony. Zawężając wybór do mebli wskażemy z pewnością szafy, garderobę, szafki nocne czy komody. Najprawdopodobniej ani razu nie usłyszymy słowa - bieliźniarka. Dlaczego?

Z jednej strony rolę tego mebla przejęły szafy, komody czy szuflady. Z drugiej strony, szczególnie młodsze pokolenia nie zdają sobie w ogóle sprawy z istnienia takiego przedmiotu! Albo go znają ale nie wiedzą, że tak się go nazywa. Kiedy słyszą słowo “bieliźniarka”, pytają co to?

Kiedyś bardzo popularne, na przestrzeni lat zaczęły wychodzić z mody. Ale czy zniknęły zupełnie? Wręcz przeciwnie - obserwując współczesny rynek i śledząc oczekiwania klientów widzimy wyraźnie, że bieliźniarki zaczynają przeżywać drugą młodość i wracają do łask!

Bieliźniarki - historyczny mebel

Niezmiernie cieszymy się z tego faktu, bo bieliźniarki, to spory kawałek historii meblarstwa. Po raz pierwszy pojawiły się jeszcze w XVIII wieku i szybko stały się obowiązkowym wyposażeniem każdej sypialni. Składowano w niej nie tylko bieliznę osobistą (skąd wzięła się jej nazwa), ale także pościel czy obrusy. Była obecna w domach i mieszkaniach, na wsiach i w miastach, u osób niezamożnych i bogatych. 

Bieliźniarki wykonywane z drewna (dąb lub sosna), bardzo często charakteryzowały się wyjątkowym wzornictwem i zdobieniami. Dzięki temu służyły nie tylko jako praktyczne meble, ale także jako ozdoba pomieszczenia, będąc powodem do dumy jej posiadaczy. W pewnym zakresie stawała się też wyrazem prestiżu - im bogatsze, piękniejsze i bardziej unikalne zdobienia tym bardziej dowodziły zamożności właścicieli. 

Jednak wraz z upływem wieków, z różnych powodów, ich popularność zaczęła maleć, a zadania przejmowały inne meble. Historia jednak “toczy się kołem” i oto jesteśmy w XXI wieku. Wiele “retro” przedmiotów znów staje się modne - a pośród nich i bieliźniarki, które znów zaczęły pojawiać się w domach.

Nowoczesna bieliźniarka to przedmiot nowym charakterze

Meble te zawsze były cenione za swoją funkcjonalność. Zamykane półki zapewniały duże ilości powierzchni do układania bielizny, pościeli, ręczników czy obrusów. Dzięki nim bez większych problemów można było zapanować nad typowym sypialnianym bałaganem. Bardziej wymagające osoby wybierały wersje mebla z szufladami, które pozwalały na jeszcze wygodniejszy i bardziej komfortowy dostęp do bielizny.

Nie bez znaczenia pozostawały też relatywnie kompaktowe rozmiary mebla. Nieco mniejsze od małej szafy, nie ustępują im pod względem pojemności. Były (i są w dalszym ciągu!) doskonałym wyborem do małych i ciasnych pomieszczeń. 

Współczesnym bieliźniarkom, jako konsumenci, nadaliśmy nieco inny charakter i poszerzyliśmy zakres zadań. Kiedyś stawiano je przede wszystkim w sypialniach - obecnie wykorzystujemy je także w innych pomieszczeniach. Można spotkać je w pokojach dziennych, przedpokojach, gabinetach, a nawet w łazienkach. Lubimy, kiedy przedmioty mogą spełniać różne role, w zależności od naszych aktualnych potrzeb i oczekiwań. W ten sposób ten niepozorny mebel stał się doskonałym miejscem do przechowywania naszej garderoby, ręczników, czy butów. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby stał się domową biblioteczką lub archiwum dokumentów. Funkcjonalne półki i uniwersalność bieliźniarek sprawia, że są doskonałym wyborem do każdego pomieszczenia. 

Styl bieliźniarek dopasowany do oczekiwań klientów

W porównaniu do minionych wieków, nie tylko charakter bieliźniarki uległ ewolucji. Zmienił się także jej styl, który obecnie dopasowany jest w pełni do oczekiwań współczesnego klienta. Zniknęły mocne zdobienia i ornamenty, które zostały zastąpione klasycznym wzornictwem lub niezwykle popularnym minimalizmem. 

Osoby przywiązane do tradycyjnej stylistyki, wybierają zazwyczaj meble z kolekcji Imperial lub Pello. Dekory w kolorach ciemnego drewna oraz solidne, masywne sylwetki idealnie dopełniają wystrój pomieszczeń. Natomiast jeśli szukają jasnych mebli, rozświetlających nieco wnętrza sięgają po bieliźniarki Shetland lub Summer, opcjonalnie Novi lub Lilo, które świetnie nadają się do łazienki. 

Z kolei wysoka szafa z półkami z kolekcji Toronto to pewny wybór do każdego nowoczesnego wnętrza - bez względu czy szukamy czegoś do sypialni, pokoju dziennego czy przedpokoju. Pojemne wnętrze pozwoli swobodnie ułożyć zarówno ubrania, jak i dokumenty czy książki. Dodatkowym atutem tej bieliźniarki jest oświetlenie zintegrowane z korpusem mebla - to praktyczne rozwiązanie, dodatkowo nadające całości wyjątkowy klimat. 

Bieliźniarki do pokoju dziecięcego

Bardzo często decydujemy się na zakup bieliźniarki do pokoju dla dziecka, zamiast pełnowymiarowej szafy. To praktyczne rozwiązanie. Z reguły pomieszczenia te są najmniejszymi w domu. Kompaktowe rozmiary mebla pozwolą zaoszczędzić przestrzeń, którą z powodzeniem można zaaranżować do zabawy czy nauki. Jednocześnie funkcjonalne, zamykane półki i szuflady pozwolą nam swobodnie uporządkować cały dobytek młodych lokatorów - nie tylko bieliznę, skarpetki, koszulki (ogólnie rzecz ujmując - garderobę), ale także książki,  zabawki i gry. 


Czytaj mniej
Infolinia
Czynna w godzinach:
pon. - pt. 08:00 - 16:00
   
 
  Infolinia